ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Sesja noworodkowa - jak się do niej przygotować?

-
Sesja noworodkowa - jak się do niej przygotować?
Pierwsze miesiące z maleństwem są niczym złoto – szlachetne i wartościowe. Rodzice chcieliby, żeby ten stan utrzymywał się jak najdłużej, niestety noworodki rosną w oczach, więc trzeba chwytać za aparat, by utrwalić najpiękniejsze chwile. Jak przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej z maluszkiem?
Sesja noworodkowa – wyjątkowe doświadczenie dla rodziców


Maleństwa, które niedawno przyszły na świat, od pierwszej chwili stają się oczkiem w głowie rodziców. Ci pstrykają im mnóstwo zdjęć, a na każdym maluje się magia. Noworodki są bardzo fotogeniczne! Jeśli zachwycają Cię efekty widoczne w aparacie, pomyśl tylko, jak spektakularnie będą wyglądać kadry utrwalone w obiektywie profesjonalisty.

Kiedy najlepiej zdecydować się na sesję noworodkową? Zaplanuj ją mniej więcej do 2. tygodnia życia dziecka. To czas, kiedy malec często zapada w głęboki sen, co wpływa na sprawną współpracę z fotografem. Nikt nie chce w kadrze płaczącego noworodka, jeśli więc chcesz zatrzymać pierwsze chwile swojego dziecka na świecie, to będzie idealny moment.

Sesja w domu czy w studiu?


Dobry fotograf jest w stanie wykonać świetne zdjęcia w każdych okolicznościach. Jeśli więc wolisz, by sesja odbyła się w domowym zaciszu – nie ma problemu. Wpłynie to pozytywnie na Twój komfort, co udzieli się także dziecku. Pamiętaj jednak, że sesja w studiu będzie mieć zupełni inny charakter. W pomieszczeniu znajduje się niezbędny sprzęt oraz wszelkie gadżety, panuje także idealne światło, dzięki czemu wszystko może trwać znacznie krócej.

Jakie akcesoria zabrać na sesję?


Nie musisz kompletować stroju dla maleństwa – w pomieszczeniu zazwyczaj jest na tyle ciepło, że maluch spokojnie prześpi ten czas otulony miękką tkaniną. Bardzo popularne są teraz fotografie, na których noworodek widnieje ciasno zawinięty w kokon. Tego typu zdjęć możesz się spodziewać.

Do torby spakuj podstawowe akcesoria, w tym: smoczek, kilka pieluszek na zmianę, chusteczki nawilżane, kocyk, miękka szczotka do włosów i ewentualnie lek na kolkę. Postaraj się, aby dziecko dostało pokarm około 2 godzin przed sesją – do tego czasu się strawi, a wy unikniecie sytuacji, w której maluchowi się ulewa.

Jeśli w planach jest także sesja rodzinna, zadbaj o swoją stylizację, makijaż oraz manicure. Postaw na wygodną odzież bez krzykliwych wzorów i napisów – o to samo poproś partnera. Na plan zdjęciowy zabierz kosmetyki, aby odświeżyć makijaż.

Ciesz się efektami


Sesja noworodkowa trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Niedługo potem otrzymasz obrobione zdjęcia w cyfrowej formie. Jak je wyeksponować? Zajrzyj do Colorland, gdzie czekają na Ciebie wyjątkowe inspiracje. Jeśli chcesz zachować kadry tylko dla swoich najbliższych, postaw na elegancki fotoalbum lub zaprojektuj piękną fotoksiążkę. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań polecamy klasyczne odbitki, które można wsadzić w album na zdjęcia i opisać.

Chcesz pochwalić się efektami całemu światu? Wywołaj najciekawsze zdjęcia i opraw w ramki, a następnie stwórz piękną galerię ścienną w swoim mieszkaniu. Fotki będą się prezentować uroczo zarówno w dziecięcym pokoiku, jak i w salonie.

Sesja noworodkowa - jak się do niej przygotować? - dodano: 2024-06-28

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.