ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Joga w ciąży i jej wpływ na poród

-
Joga w ciąży i jej wpływ na poród
W Indiach przeprowadzono badania na grupie 335 kobiet, które w momecie startu programu badawczego były w 18-20 tygodniu ciąży. 169 kobiet znalazło się w następnie w grupie jogi, gdzie przez godzinę dziennie zajmowały się medytacją, kształtowaniem oddechu i ćwiczeniami. Pozostałe panie dwa razy dziennie przez pół godziny spacerowały.

Jak donosi Journal of Alternative and Complimentary Medicine, kobiety z grupy jogi urodziły znacznie mniej wcześniaków - 14%, w drugiej grupie odsetek ten wynosił 29%. Medytujące panie rzadziej borykały się także z nadciśnieniem, a ich dzieci rodziły się większe.

Być może joga jest zatem dobrym sposobem na przygotowanie do porodu. Należy jednak pamiętać, że ewentualne rozpoczęcie ćwiczeń należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Joga w ciąży i jej wpływ na poród - dodano: 2006-09-20

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.