Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy


Kolorowe Emocje

Kolorowe emocje

Warszawa, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków, Jaworzno, Olsztyn, Łowicz i Pobiedziska – stały się w ten weekend (24 maja 2008) bardziej kolorowe i emocjonalne, niż pozostałe miasta w Polsce. „Kolorowe emocje” – cykliczna, plenerowa impreza przyciągnęła do zabawy tysiące polskich dzieci.

Emocje namalowane

Warunkiem wzięcia udziału w Kolorowych Emocjach było wyjście z domu i ubranie kolorowej pelerynki i ochraniaczy na buty. Jeszcze przed rozpoczęciem wielkiego malowania dzieciaki ustawiły się w gigantycznych kolejkach, po tylko aby otrzymać niezbędne do zabawy rekwizyty. Pędzle, farby, puste ściany i dzieci to bardzo ciekawe połączenie.
Przez cały dzień - w 10 miastach jednocześnie - maluchy malowały na specjalnie przygotowanych makietach na zadany temat. Motywem przewodnim były pozytywne emocje: Radość, Miłość, Marzenia i Życzliwość.

Łącznie dzieci zamalowały ponad 4 tysięce metrów kwadratowych powierzchni i zużyły prawie 3 tysiące kilogramów farby. – Malowidła bywały bardzo zaskakujące – uśmiecha się Aleksandra Witkowska z firmy Baumit, mecenasa imprezy – W kącikach marzeń pojawiały się na przykład konie, samoloty i samochody.
Dzieciom o wiele łatwiej jest mówić o emocjach – dodaje Ania, studentka pedagogiki, jedna z moderatorek – Dorośli tak naprawdę mogli by się uczyć tej bezpośredniości i szczerości właśnie od swoich pociech. Dziecko dokładnie wie jak przedstawić przyjaźń czy radość.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy w 10 miastach i bezpieczeństwem uczestników czuwało ponad 200 moderatorów (studentów pedagogiki), 50 hostess oraz 20 ratowników medycznych. Imprezie patronował Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, Kapituła Orderu uśmiechu.

Kolorowe Emocje to symultaniczna impreza plenerowa organizowana nieprzerwanie od 2005 roku z inicjatywy firmy Baumit. W poprzednich latach Kolorowe Emocje odbywały się pod hasłem „Największy Obraz Świata” (2005), „Bajkowe Miasteczko” (2006) oraz „Kolorowy Dom Mamy” (2007).