Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia

Zajęcia dla dzieci to ważny element ich rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Wybierając coś dla swojego dziecka, zawsze kieruj się jego predyspozycjami - zajęcia mają być przyjemnością dla malucha. Oferta prezentowana na naszych łamach to propozycje o różnym stopniu trudności i wymagające różnego zaangażowania czasowego. O ile zajęcia plastyczne zwykle zajmą dziecku 2-3 godziny tygodniowo, o tyle szkoła tańca to już wiele godzin zajęć. Wybierz koniecznie miejsowość, w której mieszkasz, by zawęzić listę do propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zajęcia dla dzieci - cała Polska - 19-02-2019
Wybierz miejscowość
Życie w wodzie i ponad nią - warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na warsztaty poświęcone mieszkańcom Jeziora Wilanowskiego. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak rozpoznawać różne gatunki wodnych bezkręgowców, jakie ślady i tropy pozostawiają bóbr i wydra, a także czym żywią się pijawki. Jeśli dzień będzie słoneczny, udamy się także na wspólne ważkowe łowy. _________________... (więcej)
Owadzie królestwa - warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie spotkania opowiemy o fascynującym życiu owadów należących do rzędu błonkówek. Będzie można dowiedzieć się wielu niezwykłych faktów i zobaczyć ciekawe eksponaty. Jeśli pogoda będzie sprzyjała spacerom, wybierzemy się również do ogrodów w celu poszukiwania gatunków zamieszkujących przypałacowy park. _______________________________________... (więcej)
Letnia wycieczka przyrodnicza - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy Was na przyrodniczą podróż w czasie. Przeniesiemy się 300 lat wstecz, żeby zobaczyć, jak wyglądał królewski folwark w Wilanowie! ________________________________________ Gdzie znajdował się folwark króla Jana III? Jakie hodowano tam zwierzęta? Czy coś z dawnego folwarku postało do dzisiaj? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowie... (więcej)
Zwierzaki, stwory i potwory - bezpłatne lekcje muzealne - Warszawa - zajęcia dla dzieci Wyruszmy razem w podróż do krainy starożytnych mitologii na spotkanie zwierzaków, stworów i potworów. Ukryte w dekoracjach pałacowych sfinksy i przyczajone na barokowych obrazach centaury czekają na odkrycie przez dzielnych poszukiwaczy. Język mitologii, którym posługujemy się do dziś, stanie się czytelny, gdy dowiemy się, co łączyło króla Jana III... (więcej)
Wizyta u króla - bezpłatne lekcje muzealne - Warszawa - zajęcia dla dzieci Przychodząc na wizytę do króla, udamy się na spacer po apartamentach królewskich – zobaczymy zatem najstarszą część pałacu. W dawnej rezydencji władcy obejrzymy jego liczne portrety, przedmioty z nim związane oraz malowidła sławiące jego mężne czyny. Historia w nich ukryta tworzy barwną opowieść o losach tego walecznego monarchy. Jak przebieg... (więcej)
Pokazy przyrodniczo-rekonstruktorskie w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dzieci spotkają się z nadwornym zielarzem, który odkryje przed nimi wiele ciekawostek ze świata roślin. Będziemy naturalnie barwić tkaniny, poznawać rozmaite zioła i ich moce, a także komponować własne mieszanki ziołowe. CZAS: wszystkie soboty sierpnia, godz. 11.00–15.00 MIEJSCE: namiot przy Górze Bachusa (naprzeciwko Pawilonu Rzeźby) ... (więcej)
Podróże w karecie króla Jana III - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym się jeździło po dawnej Rzeczypospolitej, czym i dokąd podróżowała para królewska, co to były parady królewskie i jak wyglądała mapa Europy w XVII wieku. Będziemy rozwiązywać zadania i łamigłówki z książeczki „Podróże w karecie Jana III Sobieskiego”, zagramy w grę karcianą „Poznaj kraje euro... (więcej)
Codzienne niecodzienne stroje króla Jana III - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, w co ubierali się na co dzień i od święta król Jan III i królowa Maria Kazimiera, w jaki sposób damy podkreślały swoją urodę, jakie modne były w czasach Jej i Jego Królewskiej Mości uczesania, kto troszczył się o garderobę królewską. Porozmawiamy o tym, jak urządzić swój miniwarsztat krawiecki. Będziemy rozpoznaw... (więcej)
Pozdrawiam z Wilanowa! Kolekcjonerskie pocztówki - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uczestnicy warsztatów poznają historie wybranych obiektów z kolekcji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wcielą się w rolę kolekcjonera dzieł sztuki, który ma niebywałą okazję wybrać spośród fotografii te przedstawiające – jego zdaniem – najcenniejsze obiekty w zbiorach wilanowskich i stworzyć wyjątkową pocztówkę kolekcjonerską. T... (więcej)
Królewskie zabawy w królewskim ogrodzie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, kto wchodził w skład rodziny królewskiej oraz jakie pieszczotliwe przezwiska nadane zostały królewiczom i królewnie przez rodziców. Ponadto poznają zabawy i rozrywki swoich rówieśników sprzed 300 lat (np. ślepa babka, polowanie, gra w piłkę, gra w kości, wyścigi, zagadki i rebusy, gra planszowa „Gąska”... (więcej)
Kultura Dostępna - warsztaty w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czy Wasze dzieci wróciły już z wakacyjnych wyjazdów i nie macie pomysłu, jak urozmaicić im drugą część lata w mieście? Zabierzcie je do Wilanowa! Przygotowaliśmy dla Was ciekawe warsztaty i pokazy, a na wiele z nich można wejść bezpłatnie! ________________________________________ OTWARTE WARSZTATY TEMATYCZNE Wilanowski park stanie się ogro... (więcej)
Wakacyjne Warsztaty dla dzieci z zakresu nowych technologii - Warszawa - zajęcia dla dzieci
HacKidemia  Warszawa
25go lipca w godzinach 11-15, w Hub:Raum Kraków przy Przemysłowaej 12, będzie się odbywać Wakacyjny Hackathon, czyli bezpłatne warsztaty dla dzieci z zakresu nowych technologii, programowania oraz Arduino. Prosimy o zareklamowanie naszej inicjatywy, ponieważ dzięki niej dzieci będą mogły skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentorów, a co za tym i... (więcej)
  Technologia i gry są narzędziem nowoczesnej edukacji - używamy jej aby wychować cyfrowych twórców przyszłości. Organizujemy warsztaty, urodziny, pokazy dla dzieci z wykorzystaniem druku 3D, Minecfarta, gier i nauką programowania. ... (więcej)
Egzotyczny Wilanów - wycieczka przyrodnicza - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie spaceru po ogrodach wilanowskich uczestnicy będą poznawać egzotyczne gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać w Wilanowie. Będzie można dowiedzieć się, skąd pochodzą drzewa zdobiące wilanowskie parki krajobrazowe, a także jakie egzotyczne zwierzęta pojawiają się w królewskich ogrodach i jak to się stało, że występują one w Polsce... (więcej)
MURALL SUMMER CAMP 2015 - Warszawa - zajęcia dla dzieci
Murall  Warszawa
Aktywne wakacje dla Twojego dziecka? >>> Półkolonie MURALL SUMMER CAMP 2015! Trzy autorskie programy: Tarzan, RockStar i Multisport, łączące wspinanie ze świetną zabawą w strefach Murall i Fun Climb, w plenerze i u naszych partnerów. Zajęcia pod okiem zaangażowanych instruktorów, 5-dniowe turnusy z wyżywieniem (pn-pt 9:00-17:00) dla dzieci 7-14 ... (więcej)
5 Zmysłów! Zajęcia dla maluchów 6-14 miesięcy! - Warszawa - zajęcia dla dzieci " 5 Zmysłów” - to zabawy dla najmłodszych. Przy spokojnych dźwiękach muzyki, pod bacznym okiem swoich opiekunów, maluchy będą odkrywać świat wszystkimi zmysłami. Będą dziecięce masażyki, ale i wspólne muzykowanie. Zanurzymy się w deszczu kolorowych piórek, chustek czy piłeczek. Zrobimy bałagan z wzorzystych makaronów i pachnących kosteczek. ... (więcej)
Gordonki:)
Zapraszamy maluchy na zajęcia umuzykalniające Gordonki!
W każdą środę o godzinie 11.00 (grupa wiekowa 0-14 miesięcy).
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice u swych dzieci obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co oczywiście wpływa na rozwój intelektualny. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia muzyczne wg teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do placówki oświato... (więcej)
Monitoring przyrodniczy - warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody do wspólnego odkrywania bogactwa roślin w ogrodach wilanowskich! W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak policzyć ptaki, co lata nad wodą, a co żyje na dnie jeziora, co można spotkać w parkowej ściółce, jakie rośliny tworzą parkowe runo i jak badać stan środowiska. War... (więcej)
Matematyczne zajęcia wakacyjne dla Przedszkolaków i Uczniów szkoły podstawowej - Kraków - zajęcia dla dzieci Drodzy Rodzice! Jeden tydzień z matematyką może znacząco wpłynąć na stosunek Państwa dzieci do nauki tego przedmiotu w szkole. Nasze zajęcia prowadzone są w formie luźnej zabawy, dzieci mogą wybierać, czym w danym momencie chcą się zajmować, przez cały czas pobytu w szkole znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dla każdej grupy wiekow... (więcej)
Wakacyjny Hackathon dla Dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci
HacKidemia  Warszawa
Wakacyjny Hackathon to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów przygotowane przez mentorów z organizacji HacKidemia. Warsztaty prowadzone są w wielu miejscach na świecie, teraz także w Polsce. Ideą społeczności HacKidemi jest nauka poprzez zabawę, zachęcanie dzieci do projektowania i tworzenia nowych rzeczy, aby w ten sposób mogły zbudować lepszą przy... (więcej)
Pod parasolkami - warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym - Warszawa - zajęcia dla dzieci W lipcowe i sierpniowe wtorki, czwartki i niedziele, w godz. 11.00–15.00 zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów na spotkania przyrodnicze dotyczące bioróżnorodności ogrodów wilanowskich. W ramach programu odbędą się spotkania o pięciu różnych tematach: drzewach, ptakach, ssakach, bezkręgowcach wodnych i owadach lądowych. Na każ... (więcej)
Pod parasolkami - warsztaty dla najmłodszych - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy najmłodszych miłośników przyrody i ich rodziców na fascynującą wyprawę do świata natury w ramach otwartych, letnich spotkań „Pod parasolkami”. W lipcowe i sierpniowe środy, piątki oraz niedziele w godz. 11.00–15.00 wspólnie odkrywać będziemy świat przyrody wilanowskich ogrodów. W programie realizowane będą trzy różne... (więcej)
Program towarzyszący wystawie \ Ekspozycja prezentuje artystyczne relacje awangardowej sztuki i literatury początków XX wieku, za punkt odniesienia przyjmując twórczość Tadeusza Peipera, wybitnego poety, krytyka i teoretyka sztuki. Peiper znany jest w Polsce jako najbardziej prominentna postać środkowoeuropejskiej awangardy i założyciel czasopisma „Zwrotnica” (19... (więcej)
Zajęcia w ramach Lata w MNW - Warszawa - zajęcia dla dzieci Lato w MNW dla wszystkich!!! Przyjdź latem do Muzeum. 30 czerwca 2015 roku startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program organizowany z myślą o wszystkich gościach placówki. Przyjemnie spędzisz czas i poczujesz wakacyjną atmosferę. W lipcu i sierpniu Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. ... (więcej)
To moje! Historia ekslibrisu - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Podczas zajęć o historii ekslibrisu przekonamy się, na ile tradycja królewskich ekslibrisów może zainspirować młode pokolenie Polaków w poszukiwaniach sposobów na wyrażenie swojej indywidualności oraz wyznawanych wartości. TERMINY: 11 i 12 lipca 2015, godz. 10.30–12.00 MIEJSCE: namiot Scriptorium Villa Nova (przy wejściu do parku) ODBIOR... (więcej)
Papier papierowi nierówny - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy w niezwykłą podróż w odległe czasy króla Jana III. Przekonamy się, że papier papierowi nierówny! Dzieci dowiedzą się, co drukował król Jan III, a ponadto sami poeksperymentują z papierem i na papierze, odkrywając, że faktura nie jest raz na zawsze przypisana przedmiotom – można ją dowolnie zmieniać i tworzyć od nowa. Zajęcia poprow... (więcej)
Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich - Warszawa - zajęcia dla dzieci W Muzeum Narodowym w Warszawie od 18 czerwca do 9 sierpnia można podziwiać najcenniejsze zabytki sztuki japońskiej z państwowych zbiorów polskich. Wystawa prezentuje obiekty z okresu od XVII do XX wieku, m.in.: drzeworyty ukiyo-e i shin hanga, malarstwo, rzeźbę, tkaniny, militaria, ceramikę, wyroby z brązu, laki i emalii cloisonné. Ekspozycji t... (więcej)
SZKOŁA BALETOWA NEOCLASSICA - BALET DLA DZIECI - Warszawa - zajęcia dla dzieci Szkoła Baletowa Neoclassica to pierwsza w Polsce prywatna, autorska szkoła baletowa z wieloletnim programem nauczania. Szkoła jest przeznaczona dla dzieci, które poważnie myślą o karierze jako tancerz/tancerka. Oferujemy naukę: - baletu klasycznego - baletu neoklasycznego i postneoklasycznego - stretchingu - modern dance i tańca współczesn... (więcej)
Wakacje 2015 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu - Wrocław - zajęcia dla dzieci Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza dzieci z rodzicami na warsztaty prowadzone w ramach akcji WAKACJE W MUZEUM 2015. Warsztaty organizowane w każdą wakacyjną środę o godz. 11.00, będą trwały półtorej godziny i składać się będą z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzimy wystawy i porozmawiamy o znajdujących się w muze... (więcej)
Egzotyczni mieszkańcy pałacu i parku - warsztaty - Warszawa - zajęcia dla dzieci Na najbliższych warsztatach dowiemy się, kto był czworonożnym pupilem króla Jana III, a także poznamy inne zwierzęta, które mieszkały na królewskim dworze. Część z nich była bardzo egzotyczna... Aktualnie na terenie ogrodów również można spotkać zwierzęta i rośliny z dalekich stron. Skąd przybyły? Jak radzą sobie w nowym środowisku? Na te i wie... (więcej)
Tajemnice rezerwatu Morysin - wycieczka przyrodnicza - Warszawa - zajęcia dla dzieci Rezerwat przyrody Morysin to miejsce niezwykłe. Tu, w granicach miasta, można zobaczyć fragment dawnego lasu łęgowego pełnego ogromnych drzew, wykrotów i podmokłości. Tu też znajdują się ruiny budowli, które zdobiły niegdyś park romantyczny. W czasie spaceru będzie można poznać niezwykłą historię i bogactwo przyrodnicze tego obszaru. TERMIN: 28 ... (więcej)
17.06 - Zajęcia plastyczno - muzyczne - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy dzieci w wieku 2-3 lat wraz z rodzicami na specjalnie przygotowane, bezpłatne zajęcia plastyczno - muzyczne. Zajęcia odbywają się w środy 10, 17 i 24 czerwca (w godz. 10 - 11) w naszym przedszkolu przy ul. Racławickiej 120. W programie m.in.: - elementy pedagogiki, zabawy i ruchu rozwijającego W. Sherborne - zabawy muzyczne z wykorz... (więcej)
13.06 - „Kokosowe granie” – zajęcia muzyczno-plastyczne dla rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat - Warszawa - zajęcia dla dzieci Fundacja RoRo zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat na zajęcia muzyczno-plastyczne, podczas których będziemy samodzielnie wykonywać instrumenty perkusyjne z kokosa oraz wspólnie na nich grać. Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą po dwa widelce i dwie łyżki. Spotkanie poprowadzi Piotr Szeliga – nauczyciel gry na: pianinie, gitarze akord... (więcej)
Eco-Zielnik - Warszawa - zajęcia dla dzieci Eco-Zielnik Warsztaty plastyczne dla dzieci W niedzielę 21 czerwca o godzinie 13.30 zapraszamy na ekologiczne, wakacyjne warsztaty plastyczne na dzieci w naszym fortowym ogródku. Podczas warsztatów będziemy tworzyć piękne ekodoniczki wykorzystując i dając drugą szansę plastikowym pudełkom, papierowym kubeczkom i innym popularnych w naszych do... (więcej)
Haiku. Lubię to! - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne poświęcone haiku – japońskiej formie poetyckiej. Wilanowska kolekcja sztuki dalekowschodniej rozbudzi talenty artystyczne najmłodszych i przeniesie ich w świat estetyki Kraju Kwitnącej Wiśni. Projektowanie wymarzonego drzewa, poszukiwanie „liściastych” słów i tworzenie poezji –... (więcej)
Warsztaty ,,Moda na znaczkach - znaczki w modzie\ 14 czerwca 2015 o godz. 12:00 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu odbędą się warsztaty dla dzieci związane z nową wystawą ,,Moda na znaczkach - znaczki w modzie". Będą to warsztaty ,,Moda z recyklingu" oraz zabawy plastyczne inspirowane modowym designem. Prosimy o zapisy, tel: 71 346 95 84. Wstęp bezpłatny Serdecznie zapraszamy!... (więcej)
Botaniczne ciekawostki wilanowskich ogrodów - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody do wspólnego odkrywania bogactwa roślin w ogrodach wilanowskich! W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli poznać metody badawcze stosowane przez botaników, dowiedzieć się, co rośliny mówią nam o otaczającym je środowisku, a także jak w życiu codziennym zastosować dziko żyjące, parkowe rośliny... (więcej)
Dziki Morysin - spacer po rezerwacie przyrody - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dziki, tajemniczy, niezwykły – rezerwat przyrody Morysin. Zapraszamy do udziału w nowym programie warsztatów przyrodniczych organizowanym przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Morysin to miejsce niezwykłe z wielu względów. Można tu zobaczyć przeróżne, niekiedy rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Można poczuć ducha XIX-wiecznych og... (więcej)