Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia

Zajęcia dla dzieci to ważny element ich rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Wybierając coś dla swojego dziecka, zawsze kieruj się jego predyspozycjami - zajęcia mają być przyjemnością dla malucha. Oferta prezentowana na naszych łamach to propozycje o różnym stopniu trudności i wymagające różnego zaangażowania czasowego. O ile zajęcia plastyczne zwykle zajmą dziecku 2-3 godziny tygodniowo, o tyle szkoła tańca to już wiele godzin zajęć. Wybierz koniecznie miejsowość, w której mieszkasz, by zawęzić listę do propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zajęcia dla dzieci - cała Polska - 19-02-2019
Wybierz miejscowość
Akademia ze Słówkami grupowe warsztaty nauki czytania
 - Wrocław - zajęcia dla dzieci Gabinet Logopedyczny Słówka zaprasza dzieci od 4,5 do 6. roku życia na warsztaty nauki czytania metodą Symultaniczno-Sekwencyjną  autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. TERMINY ZAJĘĆ: 21.09.2017r. 28.09.2017r. 5.10.2017r. 19.10.2017r. 26.10.2017r. 9.11.2017r. 16.11.2017r. 23.11.2017r. 30.11.2017r. 7.12.2017r. 14.12.2017r. 4... (więcej)
Kreatywne zajęcia dla dzieci w DOMINku - Warrszawa - zajęcia dla dzieci
DOMINek  Warrszawa
Dominek to twórcze zajęcia dla dzieci prowadzone przez szkołę rysunku DOMIN. - Rozbudzamy kreatywność - Uczymy nowych technik plastycznych - Rozwijamy zdolności manualne - Lokalizacja w samym centrum - Wszystkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia pracownia Zajęcia odbywają się w niedzielę: GRUPA POCZATKUJACA (dzieci od lat 7) godz. 1... (więcej)
  Zajęcia karate kontaktowego prowadzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych w grupach wiekowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, wieloletnich zawodników. Zajęcia dla najmłodszych dzieci 4-8 lat (grupa na 18.15) skupiają się na wszechstronnym rozwoju fizycznym i psychicznym dzieci. Dzieci uczą się podstaw karate, samoobrony,... (więcej)
  Zajęcia karate kontaktowego prowadzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych w grupach wiekowych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, wieloletnich zawodników. Zajęcia dla najmłodszych dzieci 4-7 lat (grupa na 17.15) skupiają się na wszechstronnym rozwoju fizycznym i psychicznym dzieci. Dzieci uczą się podstaw karate, samoobrony,... (więcej)
Warsztaty edukacyjne \ Zapraszamy do Watykanu – najmniejszego państwa świata. Tu poznacie niesamowitą architekturę Stolicy Apostolskiej. Odwiedzicie także Watykańskie Muzea, które powstały ze zbiorów dzieł sztuki zgromadzonych przez poszczególnych papieży. Wraz z tłumem wiernych będziecie mieli okazję spotkać się z papieżem podczas cotygodniowej audiencji na Placu ... (więcej)
Warsztaty edukacyjne o Karolu Wojtyle \ Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądał świat małego Lolka i jego przyjaciół, co robili uczniowie w wolnym czasie i jakie mieli obowiązki, przyjdzie koniecznie do Instytutu na nowe warsztaty edukacyjne. Poznacie sylwetkę Karola Wojtyły jako chłopca i młodzieńca, a także życie codzienne przedwojennych Wadowic i jego mieszkańców. Wymagane wcze... (więcej)
Chór Rodzinny w ramach Akademii Rodzinnej - Kraków - zajęcia dla dzieci Lubisz śpiewać? Marzysz o występie przed publicznością? Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie ogłasza nabór do Chóru Rodzinnego, który poprowadzi Magda Steczkowska! Zapraszamy całe rodziny, bez ograniczeń wiekowych! Karta zgłoszenia dostępna jest pod adresem: http://idmjp2.pl/index.php/pl/1521-chor-rodzinny-ogl... (więcej)
  Zapraszamy wszystkie maluszki z Trójmiasta i Pruszcza Gdańskiego na zajęcia z języka angielskiego - indywidualne i grupowe. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych lektorów z kwalifikacjami do pracy z dziećmi. Uczymy przez zabawę, ruch i śpiew, a na zajęciach posługujemy się wyłącznie językiem angielskim! ... (więcej)
Zielone wakacje w Muzeum Okręgowym w Toruniu - Toruń - zajęcia dla dzieci Wakacyjne propozycje działań edukacyjnych Muzeum Okręgowego w Toruniu obejmują zajęcia realizowane przy wystawach stałych i czasowych. Proponowane spotkania mają na celu zachęcić do aktywnego spędzenia wolnego czasu, łącząc w sobie elementy zabawy i edukacji. Zajęcia opracowane w formie lekcji, warsztatów i pokazów przygotowane zostały tak, aby ... (więcej)
Rok taneczny 2017/2018 Wrocław. Zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Wrocław - zajęcia dla dzieci Zapraszam od września do Next Generation Dance Academy. Szkoły tańca prowadzonej przez pedagogów Studium Tańca i Baletu wcześniej działającego przy Operze Wrocławskiej. Prowadzimy zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. www.nextgeneration.pl tel. 536 836 370 e-mail: dance@nextgeneration.pl Pozdrawiam, Hanna Adamska (właścicielka... (więcej)
LETNIA AKADEMIA KULINARNA
warsztaty kuchni staropolskiej 
dla rodzin z dziećmi
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zajrzymy do staropolskich książek kucharskich i przygotujemy coś na letni piknik. Udamy się do ogrodu, gdzie poznamy dawne warzywa i owoce, a także leczniczą moc ziół. Uzbrojeni w profesjonalny sprzęt pszczelarski odwiedzimy wilanowską pasiekę. Weźmiemy udział w królewskiej uczcie, podczas której poznamy zasady savoir-vivre’u. A wszystko to p... (więcej)
JEDEN DZIEŃ z ŻYCIA JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI | warsztaty dla rodzin w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Życie dworu polskiego nie przebiegało wedle ściśle ustalonego harmonogramu, tak jak to miało miejsce w Wersalu zarządzanym przez króla Ludwika XIV. U nas panowała spontaniczność i naturalność zachowania. Wpływ na przebieg dnia miały z pewnością odwiedziny gości i charakter ich wizyt, ale także upodobania członków rodziny Sobieskich, w tym samego kr... (więcej)
FARFUROWY ZAWRÓT GŁOWY | warsztaty malarskie dla rodzin w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czym fajans odróżnia się od porcelany – kolorystyką, rodzajem szkliwa, szlachetnością? Dowiemy się tego w trakcie warsztatów poświęconych wyrobom i dekoracjom ceramicznym, zwanym w dawnej Rzeczypospolitej farfurami. Najpierw zajrzymy do XVII-wiecznego Gabinetu Farfurowego, a następnie wykonamy na płytce ceramicznej własne dekoracje. Każdy ucz... (więcej)
RÓŻANE WARSZTATY KALIGRAFICZNE | warsztaty kaligrafii dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Obejrzymy karty zielnikowe z kolekcją róż, które można podziwiać w Ogrodzie Różanym oraz w kilku innych miejscach parku wilanowskiego. Opowiemy o najstarszej odmianie uprawianej w Europie, wyjaśnimy, co kryje się pod pojęciem „róże historyczne”, zdradzimy, które gatunki pachną najintensywniej. Wykonamy wyjątkową kartę zielnikową z rysun... (więcej)
WIZYTA u KRÓLA | zwiedzanie pałacu wilanowskiego dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie wizyty w pałacu króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. Obejrzymy królewskie portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Dowiemy się, jak przebiegała edukacja króla i jakie książki lubił czytać. Zobaczymy, w co się ubierał, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Sa... (więcej)
CO KRYJE JEZIORO WILANOWSKIE | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uzbrojeni w kasarki, kuwety, lupy i szalki będziemy odkrywać tajemniczy świat organizmów zamieszkujących dno Jeziora Wilanowskiego. Zajrzymy tam, gdzie na co dzień mało kto zagląda. Zobaczymy to, czego podczas zwykłego spaceru nie da się dostrzec. Zapraszamy na niezwykłą wyprawę w głąb Jeziora Wilanowskiego! TERMIN: 29 lipca 2017 r., godz. 10.00... (więcej)
WIECZORNA WYPRAWA w POSZUKIWANIU OWADÓW 
| spacer po parku dla rodzin z dziećmi
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci Sześć, osiem, bardzo wiele... odnóży. Do tego pancerzyki, skrzydełka, czułki. Owady, pajęczaki, skorupiaki. Ukryte pod załomkiem kory, pod kamieniem, na murze, w trawie, w szuwarze, ślizgające się po powierzchni wody, latające, grzebiące, biegające – fascynujący jest świat bezkręgowców! Zapraszamy na wyprawę w poszukiwaniu małych, mniejszych ... (więcej)
LETNIA WYCIECZKA PO PARKU WILANOWSKIM | dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Skoro wakacje, to ruszamy nad wodę! W ogrodach wilanowskich jej nie brakuje. Jest tu piękne jezioro – starorzecze Wisły, staw i potok. Nad wodą czeka na nas mnóstwo niespodzianek, piękne ważki, malownicze lilie wodne, mewy, rybitwy. Zapraszamy na wycieczkę, w czasie której będzie można poznać rośliny i zwierzęta – mieszkańców wilanowski... (więcej)
NADWORNI PRZYRODNICY | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie warsztatów dowiemy się, czym jest symetria i jakie kwiaty rosną na królewskich rabatach. Poznamy także gatunki krzewów i drzew, które przystrzyżone tworzą żywopłoty i szpalery – ważny element barokowych ogrodów. Na koniec zajęć wczujemy się w rolę królewskich ogrodników, wykonując własny projekt barokowego ogrodu. TERMIN: 22 lipca... (więcej)
KRÓLEWSCY OGRODNICY | interaktywne pokazy dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty... Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny zobaczyć można było 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych or... (więcej)
LETNIA WYPRAWA DO REZERWATU MORYSIN | warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Latem wszędzie wokoło można obserwować różne owady. W czasie warsztatów spróbujemy odkryć owadzie bogactwo gatunkowe rezerwatu w Morysinie. Przyjrzymy się im z bardzo bliska, aby zachwycić się różnorodnością barw i kształtów. Zastanowimy się też, czy patrząc na owada, możemy cokolwiek powiedzieć o tym, jak i gdzie żyje. TERMIN: 8 lipca 2017 r., ... (więcej)
WAKACYJNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ | otwarte warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem będziemy także tworzyć prace plastyczne inspirowane naturą. TERMINY: 2, 5, 7, 9, 12, 14, 16, 19, 21, 23, 26, 28, 30 lipca 2017 r., godz. ... (więcej)
LETNIE OBSERWACJE ORNITOLOGICZNE w parku wilanowskim - Warszawa - zajęcia dla dzieci Podglądanie ptaków daje wiele radości, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne! Spotkacie tam wiele ciekawych gatunków, które w pałacowym ogrodzie znalazły ustronne miejsce, z dala od miejskiego gwaru. Czekamy na Was z lornetkami i lunetami w punkcie obserwacyjnym nad Jeziorem Wilanowskim. Zapraszamy na wspólne obserw... (więcej)
WILANOWSKIE WIDOKÓWKI | warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Widokówki, kartki i listy w czasach mejli i SMS-ów odchodzą w zapomnienie. A może warto wrócić do tego zwyczaju i wysłać bliskim widokówkę z wycieczki po królewskich ogrodach? Zapraszamy na rodzinne spacery przyrodnicze połączone ze wspólnym pisaniem kartek. W czasie lipcowego spotkania udamy się nad wodę i będziemy podziwiać urok lilii wodnych. ... (więcej)
RAZ, DWA, TRZY, WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY
międzymuzealna gra miejska
 - Warszawa - zajęcia dla dzieci W wakacje weźcie udział w międzymuzealnej grze miejskiej. Tematem tegorocznej zabawy jest opieka zdrowotna i moda na zdrowie w Warszawie na przestrzeni wieków, a jej hasło przewodnie to „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Jednym z miejsc, które odwiedzicie w czasie gry, jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! _______________... (więcej)
Mała Akademia Chopinowska. Lato - Sochaczew - zajęcia dla dzieci Młody Fryderyk Wybrane obiekty ekspozycji stałej i historia Domu Urodzenia Fryderyka Chopina stają się punktem wyjścia do zajęć muzyczno-plastycznych dla dzieci w wieku 3-10 lat z rodzicami. Poznamy Fryderyka jako kilku- i kilkunastoletniego chłopca żywo zainteresowanego otaczającą go kulturą muzyczną, w której tkwi jedno ze źródeł jego dzieł. S... (więcej)
Warsztaty plastyczne w Empiku - Warszawa - zajęcia dla dzieci
Empik  Warszawa
Zbliża się koniec roku szkolnego i początek wakacji. Z tej okazji dzieci oraz ich rodzice będą mieli szansę wziąć udział w ciekawych zajęciach rozwijających umiejętności plastyczne. Zajęcia z tworzenia wakacyjnych breloków i zawieszek oraz rodzinne warsztaty decoupage będą odbywały się od 27 do 29 czerwca w warszawskich salonach Empik Galeria Mokot... (więcej)
 „Czytanie na kolanie” - Warszawa - zajęcia dla dzieci
Empik  Warszawa
Smok Maciuś uwielbia się śmiać, wisieć na trzepaku, grać w klasy oraz słuchać bajek. W ramach akcji „Czytanie na kolanie” bohater razem z aktorką, Anetą Zając, zaprasza dzieci do swojego smoczego świata. 1 lipca w warszawskim Empiku w Plac Unii City Shopping odbędzie się spotkanie, na którym oprócz czytania książek o przygodach Maciusia... (więcej)
Brainy Zajęcia dla Dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Brain-Child Learning jest firmą edukacyjną prowadzącą pozaszkolne zajęcia dodatkowe z dziećmi w wieku od 5 do 16 lat. Organizowane przez nasze placówki warsztaty służą zwiększeniu potencjału intelektualnego oraz ogólnych umiejętności dzieci. Zajęcia opierają się na najnowszych zdobyczach naukowych m.in. z dziedziny psychologii. Naszym celem nie j... (więcej)
DNI KRÓLA JANA | impreza plenerowa w Muzeum Pałacu w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zagrajcie w bule w królewskim ogrodzie, nauczcie się tańców dworskich, zróbcie własną barokową perukę, dołączcie do barwnego, barokowego korowodu i obejrzyjcie galerię żywych obrazów na dziedzińcu wilanowskim! 17 i 18 czerwca weźcie udział w Dniach Króla Jana! ________________________________________ SOBOTA 17 czerwca | Centrum Kultury Wilanów... (więcej)
HAFTUJEMY KRÓLEWSKIE OGRODY | warsztaty haftu dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do pałacu wilanowskiego, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. ________________________________________ Podczas warsztatów dzieci dowiedzą ... (więcej)
WARSZTATY DLA DZIECI ZE SPEKTRUM AUTYZMU | pałac w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zabierzcie swoje dzieci do miejsca magicznego i zachwycającego. Zabierzcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być miejscem przyjaznym i otwartym. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty! ________________________________________ Gdy pałacowe wnętrza są takie wie... (więcej)
LETNIA WYCIECZKA po PARKU WILANOWSKIM - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na wycieczkę po najbardziej ozdobnej, najbardziej reprezentacyjnej i najbardziej królewskiej części ogrodów! Oglądać będziemy kwietne partery, ozdobne bukszpanowe żywopłoty, wzory roślinne i z kolorowego kruszywa. Dowiemy się, czym są boskiety i jak wyglądały ogrody, gdy przechadzał się po nich sam król Jan III. TERMIN: 25 czerwca 201... (więcej)
WAKACJE z WAŻKAMI | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Nad Jeziorem Wilanowskim i parkowym stawem można zaobserwować wiele gatunków ważek. W czasie czerwcowych warsztatów udamy się nad wodę, by poznać ich życie i przyjrzeć się im z bliska. Poznamy także innych mieszkańców wilanowskich wód. Nad wodę zabierzemy siatki entomologiczne i czerpaki hydrobiologiczne. Zapraszamy na spotkanie oko w oko z ważką! ... (więcej)
WIECZORNA WYPRAWA w POSZUKIWANIU NIETOPERZY | park wilanowski - Warszawa - zajęcia dla dzieci Niektórych mieszkańców królewskich ogrodów trudno jest zaobserwować w ciągu dnia. Dlatego wybierzemy się do nich o zmierzchu. Wieczór to czas, gdy na w poszukiwaniu jedzenia wylatują nietoperze. Aby poznać tajemnice ich życia, zapraszamy na wieczorny spacer po ogrodach. Może uda się któregoś z nich dostrzec? Może wypatrzymy też innego przedstawicie... (więcej)
KRÓLEWSCY OGRODNICY | pokazy interaktywne - Warszawa - zajęcia dla dzieci W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty... Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny zobaczyć można było 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych or... (więcej)
ZAGADKA KRÓLEWSKIEGO FOLWARKU | warsztaty dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci W ogrodzie wilanowskim tętnił niegdyś życiem folwark. Były w nim różnorodne zabudowania gospodarcze, a także hodowano zwierzęta. Do dziś możemy podziwiać niektóre elementy dawnego folwarku, choć często nie zdajemy sobie sprawy, jaką pierwotnie miały funkcję. W czasie spotkania dowiemy się, jakie zwierzęta hodowano na folwarku, z czego się on składa... (więcej)
POGŁÓWKUJ Z PRZYRODĄ | warsztaty dla dzieci w parku wilanowskim - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dowiemy się, jakie zagrożenia dotykają Jezioro Wilanowskie. Będziemy mówić nie tylko o zanieczyszczeniach, ale także o problemach gospodarowania wodą czy o gatunkach egzotycznych. Wspólnie zastanowimy się, które z metod ochrony najlepiej sprawdziłyby się w przypadku Jeziora Wilanowskiego. TERMIN: 10 czerwca 2017 r., godz. 10.00–11.30 MIE... (więcej)