Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia

Zajęcia dla dzieci to ważny element ich rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Wybierając coś dla swojego dziecka, zawsze kieruj się jego predyspozycjami - zajęcia mają być przyjemnością dla malucha. Oferta prezentowana na naszych łamach to propozycje o różnym stopniu trudności i wymagające różnego zaangażowania czasowego. O ile zajęcia plastyczne zwykle zajmą dziecku 2-3 godziny tygodniowo, o tyle szkoła tańca to już wiele godzin zajęć. Wybierz koniecznie miejsowość, w której mieszkasz, by zawęzić listę do propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zajęcia dla dzieci - cała Polska - 19-02-2019
Wybierz miejscowość
LETNIE OBSERWACJE ORNITOLOGICZNE w parku wilanowskim - Warszawa - zajęcia dla dzieci Podglądanie ptaków daje wiele radości, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne! Spotkacie tam wiele ciekawych gatunków, które w pałacowym ogrodzie znalazły ustronne miejsce, z dala od miejskiego gwaru. Czekamy na Was z lornetkami i lunetami w punkcie obserwacyjnym nad Jeziorem Wilanowskim. Zapraszamy na wspólne obserw... (więcej)
OPOWIEŚĆ O ŚW. JERZYM | storytelling dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci W czasie warsztatów przybliżymy historię świętego Jerzego. O jego życiu wiemy niewiele, niemniej należy on do najbardziej znanych świętych. Żywot świętego zaprezentujemy w dość nietypowej formie, bo w konwencji storytellingu. Uczestnicy warsztatów wykonają kredkami akwarelowymi miniaturę przedstawiającą św. Jerzego walczącego ze smokiem. TERMIN... (więcej)
WARSZTAT ŚREDNIOWIECZNEGO SKRYBY | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Uczestników warsztatów zabierzemy do średniowiecznego skryptorium, gdzie powstawały rękopiśmienne księgi. Opowiemy, jak wyglądał regulamin i organizacja pracy w takim miejscu, kto to był człowiek pióra, jakich materiałów i narzędzi używał w swojej pracy. Zdradzimy także, z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi zmagali się skrybowie. Uczestnicy warszta... (więcej)
INICJAŁ – LITERA NAD LITERAMI | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Średniowieczni iluminatorzy odkryli niebywały potencjał sztuki dekorowania liter, które zwracały uwagę nie tylko swoją wielkością i kolorem, ale także bogatą ornamentyką. W trakcie warsztatów odkryjemy różne typy inicjałów – od najprostszych, czyli kaligraficznych, po inicjały malarskie, aż po najbardziej złożone: ornamentalne i figuralne. Uc... (więcej)
O SZTUCE TWORZENIA MANUSKRYPTÓW | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Średniowieczne manuskrypty to efekt pracy wielu artystów. Podczas warsztatów poznamy tajniki pracy średniowiecznych pergaministów, skrybów, rubrykatorów, korektorów, iluminatorów oraz materiały i narzędzia, jakich używali w trakcie pracy. Pokażemy, jak numerowano karty w składce. Opowiemy o różnych typach dawnych opraw książkowych. Uczestnicy warsz... (więcej)
FLEXI JUNIOR taniec dla dzieci bezpłatne zajęcia - Kraków - zajęcia dla dzieci
KIDDING.PLAY   Kraków
22 maja o godzinie 16.30 KIDDING.PLAY zaprasza na bezpłatne zajęcia FLEXI JUNIOR. Zapraszamy na sporą dawkę endorfin i pozytywnego zmęczenia! Zaczynamy 22 maja i tańczymy przez całe wakacje! :) Dołącz do naszego teamu :) Ilość miejsc ograniczona! Dzieci kochają ruch, a taniec i energia z niego płynąca niewątpliwie przyczynią się do ich rozw... (więcej)
ALFABET (NIE)POROZUMIENIA | warsztaty plastyczne dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Na szczęście istnieje język sztuki, który pozwala komunikować się nawet bez użycia słów. Przyjdźcie na warsztaty plastyczne i nauczcie się niezwykłego alfabetu sztuki.________________________________________ W czasie warszt... (więcej)
MUZYCZNY WEHIKUŁ | edukacyjny koncert dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Chcecie, aby Wasze dzieci stały się w przyszłości melomanami? Zabierzcie je na koncert do pałacu wilanowskiego! ________________________________________ Proponujemy połączenie koncertu z bajkami, opowieściami o dawnych instrumentach, tańcami, piosenkami oraz zagadkami muzycznymi. Dzieci usłyszą fragmenty opery barokowej, poznają wybrane bajki ... (więcej)
WARSZTATY DLA DZIECI ZE SPEKTRUM AUTYZMU - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zabierzcie swoje dzieci do miejsca magicznego i zachwycającego. Zabierzcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być miejscem przyjaznym i otwartym. ________________________________________ Gdy pałacowe wnętrza są takie wielkie i w niczym nie przypominają pom... (więcej)
WIOSENNY PTAKÓW ŚPIEW | warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dowiemy się, jakie są metody rozpoznawania ptaków. Poznamy kartograficzną metodę inwentaryzacji ptaków, którą posługują się ornitolodzy sprawdzający, jakie ptaki zasiedlają dany obszar. Przy pomocy lornetek, a także nasłuchując, odkryjemy, jak bogata jest awifauna ogrodów wilanowskich. Obserwacje naniesiemy na plan ogrodów. TERMIN: 27 maja 2017 ... (więcej)
SPACER o ZMIERZCHU | park wilanowski - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zapraszamy do wieczornego obserwowania ptaków w ogrodach wilanowskich! Wiele gatunków aktywność zwiększają właśnie wieczorową porą. Sprawdzimy, gdzie najchętniej przebywa wilanowski puszczyk i co świadczy o jego obecności. Będziemy także intensywnie wsłuchiwać się w ptasie pieśni. Może uda się usłyszeć melancholijny, fletowy głos kosa, a może gdzi... (więcej)
MAJOWA WYCIECZKA po parku wilanowskim - Warszawa - zajęcia dla dzieci Majowa wycieczka dotyczyć będzie roślin, które w maju kwitną na terenie ogrodów wilanowskich. Opowiemy przede wszystkim o tych dzikich, na które rzadziej zwracamy uwagę, a które spontanicznie rozwijają się w ogrodach krajobrazowych. Będziemy poszukiwać także motyli, które chętnie je odwiedzają. Będzie można dowiedzieć się, skąd wiosną pojawiają się... (więcej)
EGZOTYCZNY ROŚLINY i ZWIERZĘTA w WILANOWIE | warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci W ogrodach wilanowskich dawniej i dziś można spotkać różne egzotyczne gatunki. Przede wszystkim jest to piękna kolekcja drzew, ale także egzotyczne zwierzęta, które spontanicznie, różnymi drogami, dostały się do wilanowskich ogrodów. Skąd pochodzą? Jak przybyły? Jak radzą sobie w nowym środowisku? O tym opowiemy w czasie spaceru po królewskim parku... (więcej)
KRÓLEWSCY OGRODNICY | pokazy interaktywne - Warszawa - zajęcia dla dzieci W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty... Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny zobaczyć można było 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych or... (więcej)
MAKROŚWIAT JEZIORA WILANOWSKIEGO | warsztaty dla rodzin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Wyruszymy w teren, by zbadać różne ekosystemy wodne ogrodów wilanowskich. Porównamy Jezioro Wilanowskie, Staw Południowy oraz Potok Służewiecki. Badając te same parametry w trzech różnych środowiskach, sprawdzimy, czym różnią się one między sobą. Zapraszamy na wodne warsztaty! TERMIN: 13 maja 2017 r., godz. 10.00–11.30 MIEJSCE: Muzeum P... (więcej)
Kłodzki Klub Gier Planszowych - Kłodzko - zajęcia dla dzieci Zapraszamy na warsztaty gier planszowych dla dzieci i młodzieży odbywające się w wybrane soboty w terminach: luty-czerwiec 2017 w godzinach od 11.00 do 15.00. Zajęcia są bezpłatne. Są realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko. Aktualne informacje o projekcie znajdują się tutaj: http... (więcej)
OBSERWACJE ORNITOLOGICZNE  nad Jeziorem Wilanowskim - Warszawa - zajęcia dla dzieci Jak wygląda obrączkowanie ptaków? Czy wiosną potrzebują one dokarmiania? Czy wszystkie ptaki wróciły już z zimowisk? Czekamy na Was z lornetkami i lunetami, abyście sami mogli to sprawdzić. Zapraszamy nad Jezioro Wilanowskie na wspólnie obserwacje ornitologiczne! ________________________________________ Podglądanie ptaków przynosi wiele rado... (więcej)
WIOSENNA WYPRAWA do rezerwatu Morysin - Warszawa - zajęcia dla dzieci Zobaczcie, jak dzika może być przyroda w mieście! W majowy weekend wyruszcie na rodzinny spacer do Morysina – rezerwatu przyrody znajdującego się w mieście. ________________________________________ Podczas wyprawy przyjrzymy się drzewom – poznamy ich różne gatunki oraz cykl życia. Poszukamy opadłych nasion, wzrastających siewek, ... (więcej)
WEEKEND MAJOWY w Muzeum Pałacu w Wilanowie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Przepiszcie tekst Konstytucji 3 maja pięknym, wykaligrafowanym pismem. Wydrukujcie fragment konstytucji na dawnej prasie drukarskiej. Dowiedzcie się, kim byli ci, którzy zmienili bieg historii. Do zobaczenia 3 maja w Muzeum Pałacu w Wilanowie! ________________________________________ CO SIĘ WYDARZYŁO 3 MAJA 1791 r.? | lekcja historii W tra... (więcej)
„Wakacje z Mozaiką”
Zajęcia kreatywne dla dzieci - Dzierżoniów - zajęcia dla dzieci Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty grupowe w wakacje w „Mozaice” Pracowni psychologicznej i pedagogicznej. W ofercie spotkań mamy takie atrakcje jak : - kreatywne gry i zabawy - edukacyjne, planszowe, rozwijające wyobraźnię i słownictwo dzieci - przygody z baśniami z różnych stron świata - zapoznanie d... (więcej)
ZWIERZAKI-HAFCIAKI | warsztaty haftu dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do wilanowskiego pałacu, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. ________________________________________ Malowanie za pomocą igły i nici to p... (więcej)
Działania Otwarte w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - Warszawa - zajęcia dla dzieci Działania otwarte to animacje prowadzone przez muzealnych edukatorów, oparte na zestawach ćwiczeń i zadań kreatywnych. Najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych, które mają otwartą formułę. Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy m... (więcej)
Małe sprężynki - ruch i taniec dla maluchów - Kraków - zajęcia dla dzieci
KIDDING.PLAY   Kraków
Wszystkie 3-letnie i 4-letnie sprężynki zapraszamy na poświąteczne brykanie :) 19.04.17 o godz. 14.45 - 15.45 Będziemy się świetnie bawić i tańczyć na wszystkie możliwe sposoby: sami, w parach, w grupie, a nawet uczyć się choreografii! Dołączycie? Zajęcia taneczne wykorzystują naturalną potrzebę ruchu i zabawy, dają dziecku naturalną satysfa... (więcej)
Zabawianki - zajęcia dla 2-3latków - Warszawa - zajęcia dla dzieci
sowaliska  Warszawa
ZABAWIANKI to cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przed-przedszkolnym, stworzone z myślą o spokojnym oswajaniu ich z funkcjonowaniem w grupie. Kreatywne spotkania rozwiną małą i dużą motorykę, usamodzielnią, pobudzą zmysły i wyobraźnię tak by mogły się one twórczo rozwijać. Podczas zajęć pobrykamy, poturlamy się, zatańczymy, zaśpiewamy... (więcej)
Football Academy Wrocław - Szkółka Piłkarska dla dzieci w wieku 4-10 lat - Wrocław - zajęcia dla dzieci Treningi dla dzieci 4-7 lat - 1h Treningi dla dzieci 8-10 lat - 1h15min... (więcej)
Urodzinki w Akademii MUNGO - Bydgoszcz - zajęcia dla dzieci Organizacja urodzin dla dzieci to niepowtarzalna okazja, aby przygotować dla swojego dziecka przyjęcie w jego ulubionym stylu: Minionki, Kraina Lodu, Disco, Violetta i wiele innych. Dziecko poczuję się fantastycznie i przeniesie się do „swojego wymarzonego” świata. Nad wszystkimi etapami przygotowań oraz przebiegiem imprezy czuwają wyks... (więcej)
Gordonki - Bydgoszcz - zajęcia dla dzieci Podstawowym zadaniem podczas zajęć GORDONKI jest rozumienie muzyki i tworzenie jej za pomocą podstawowego instrumentu – czyli swojego głosu. Poprzez harmonijne i rytmiczne poruszanie się zadbamy także o zdobycie poczucia rytmu. Zajęcia umuzykalniające prowadzone są w formie śpiewanek i rytmiczanek wykonywanych w ruchu i bezpośrednio kierowan... (więcej)
Rozwijanki - Bydgoszcz - zajęcia dla dzieci Głównym zadaniem zajęć jest zabawa z Maluchami, poprzez którą, rozwijamy wyobraźnię naszych dzieci, stymulujemy ich wszechstronny rozwój, wzbogacamy ich wiedzę o otoczeniu.... (więcej)
Capoeira - Bydgoszcz - zajęcia dla dzieci Jest brazylijską sztuką walki ukrytą w rytmicznych, tanecznych ruchach i stanowi idealny sposób nie tylko na wejście do świata sztuk walki, ale także całego sportu. Sporo tu techniki i zabawy, pozytywnego nastroju i dyscypliny, szacunku i rywalizacji. Różnorodność capoeira, a więc rozmaitość gier, brazylijska muzyka, instrumenty, pozwalają na zbudo... (więcej)
Zajęcia umuzykalniające dla maluchów - Cieszyn - zajęcia dla dzieci Na zajęciach umuzykalniających dzieci wielo-zmysłowo poznają świat pełen dźwięków. Podczas zajęć, w których dzieci uczestniczą wspólnie z rodzicami, najważniejszą rolę odgrywa odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. W zajęciach wykorz... (więcej)
Świąteczne warsztaty w Bystrzaku - Dąbrowa Górnicza - zajęcia dla dzieci Świąteczny czas ! Drodzy rodzice i dziadkowe, ciocie i wujkowie, zapraszamy Wasze mniejsze i większe pociechy na artystyczne spotkanie świąteczne. Po co ? Dlaczego? Aby wyczarować jajka glamour, stworzyć kudłatego baranka i dekoracyjny wielkanocny wianek. To przecież niezbędne atrybuty świąteczych dni. Ale, ale jak to w Bystrzaku, odpowiemy równie... (więcej)
Projekt Wspólna Sobota: Łapacze snów - Kraków - zajęcia dla dzieci Kreatywne warsztaty w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) 25.03. w godz. 11:30 – 13:30. Rodzice i dzieci wspólnie wykonają „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian. Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia.... (więcej)
Spotkanie ze specjalistą: spotkanie z teatrem - Kraków - zajęcia dla dzieci Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) 24.03. w godz. 10:00 – 12:00 na zajęciach w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) będzie można dowiedzieć się jak można łatwo i szybko zrobić pacynkę. Jakie przedmioty codziennego użytku można wykorzystać w „domowym teatrze”. Zajęcia... (więcej)
MOJE ULUBIONE MUZEUM! | warsztaty dla rodzin z dziećmi - Warszawa - zajęcia dla dzieci Czy Twoja córka chciałaby być królewną? Czy Twój syn interesuje się zamkami i pałacami? Czy Wasze dzieci lubią muzea? Jeśli chcecie, żeby je polubiły i sprawdziły, jak mądrze i dobrze można się bawić w muzeum, zgłoście się do rodzinnego programu „Moje ulubione muzeum!”. ________________________________________ Program dla rodzin to... (więcej)
Projekt Wspólna Sobota: Budujemy Nową Hutę - Kraków - zajęcia dla dzieci Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) zaprasza rodziców i dzieci na warsztaty techniczno-plastyczne w dużym formacie połączone z rozmową o budżecie obywatelskim, które odbędą się 18.03. w godz. 11:30 – 13:30. Uczestnicy spotkania w Klubie najpierw wspólnie stworzą mapę 3D Nowej Huty, a następnie wypełnią ją pomysłami... (więcej)
Zajęcia Kulinarne dla Dzieci - Jaworzno - zajęcia dla dzieci Zapraszamy Dzieci w wieku 4 - 6 lat na Kurs Małego Kucharza. Podczas zajęć: - ugotujemy pożywne zupy, - przygotujemy drugie dania, - upieczemy ciasta i ciasteczka, - przygotujemy kolorowe koktajle i desery. Będziemy kroić, mieszać, ugniatać, przyprawiać, próbować i świetnie się bawić. Każde spotkanie trwa 75 min. Pierwsze zajęcia już we wtorek... (więcej)
Przytulaki - Jaworzno - zajęcia dla dzieci Drodzy Rodzice Maluszków w wieku 1-2 lata. W najbliższą sobotę 18 marca, o godz 9.30 zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia. Kilkoro naszych dzieci przeszło już do grupy Rozwijanek i mamy 3 wolne miejsca w najmłodszej grupie Przytulaczków :-) Przytulaki – to cykl zajęć dla dzieci w wieku 1 – do około 2 lat wraz z rodzicami. Twoje dziecko rośn... (więcej)
DZIECIĘCE ATELIER | warsztaty haftu dla dzieci - Warszawa - zajęcia dla dzieci Dowiecie się o różnych technikach wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. Zobaczycie także, gdzie w pałacu króla Jana III można podziwiać prawdziwe cuda wykonane rękami hafciarek. Następnie sami spróbujecie stworzyć własne dzieła hafciarskie! W trakcie warsztatów będziecie wyszywać literki. TERMIN: 25 marca 2017 r., godz.... (więcej)