To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WYJĄTKOWY ROCZNIK 1981!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176
evil mom
aaaa co do masla na siniaki...to smaruję cienką warstwę i jak się wchłonie to znowu i tyle icon_wink.gif
Aga buziaki dla Ciebie i nie przejmuj się teściami i małżem przytul.gif
fafura
Mona! jakie ty masz babo zgrabne nogi !! icon_redface.gif icon_redface.gif

tort - rewelacja!!
a młody to rośnie jak na drożdżach!! w tym basenie z wyciągniętym palcem wygląda super!

a jak małż? oberwało mu się??

Aga! widzę cię - kochana pisz zaraz jak nastroje i czy mąż dostał list?
evil mom
Madziu jak byś zobaczyła moje nogi w innej pozycji to 450[1].gif
a małż ma kropki na plecach i czole 08.gif 03.gif 03.gif 03.gif ale tylko kropki, ja mam siniaki hehe
Aga widzę Cię icon_wink.gif
fafura
co do pozycji nóg to ja bym chętnie moja zobaczyła moje w innej pozycji 29.gif

niestety olimpijska konkurencja ja vs Metin 2
wypada nieubłaganie na korzyść tego drugiego...
ja wiem, wiem... przyjdzie koza do woza
powiem wtedy całą prawdę
głowa mnie boleć natenczas bedzie
już to wiem!!

Aga! jak sprawa z małżem- przeczytał? rozmawialiście?
Agalu
Nie no Monia - przepiekny tort!Teraz to ja będę brała lekcje u Ciebie, jak będe miała córkę to też taką lalę zrobię kiedyś

Fajny ten Twój mały bombel , a slady na nogach to faktycznie nie ciekawe, bolało??


08.gif

Kinia - to fajnie że jestescie tacy szcześliwi i układa Wam się coraz lepiej, kebaba - uwielbiam;)

ja chyba tak szybko nie wyluzuję tym razem nie!no chyba że mąż mnie przeprosi, ale w to wątpię

Agalu
|Madzia - przeczytał i pojechał do Szczecina, nie zareagował na to co napisałam!

evil mom
Aga mój też po sobocie mnie nie przeprosił...uważa, że nie ma za co... 21.gif
Madziu jesteś jak zawsze boska 03.gif ja mam konkurencję z naszym forum od fantastyki, którego jest Administratorem i całe godziny spędza na ulepszaniu foruma...
aaa piekły nogi jak cholewa jak dostałam heh, ale sport super mówię wam, adrenalina niesamowita icon_wink.gif
evil mom
Aga niestety tacy są faceci... 29.gif
fafura
Aga myślę, że w kwestiach zasadniczych i podstawowych- a taką jest przecież zaufanie!- nie powinno się odpuszczać
konieczna jest rozmowa i wytłumaczenie o co tej drugiej osobie chodzi, co i jak rozumie
wiem z własnego doświadczenia, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w każdej sytuacji moze się tak zdarzyć, że to samo jest zupełnie inaczej widziane przez kazdą ze stron
trzymam kciuki za was przytul.gif

Mon-a gdzie wy grywacie? na takim poligonie jak do paintballa? u nas niedaleko jest poligon do p. ale słyszałam ,ze mały i nie warto... a chętnie bym poszalała...
choć może lepiej jesienią, gdy juz nie ma ochoty i potrzeby na krótkie kiecki icon_rolleyes.gif


edit: literówka 37.gif
evil mom
Magdaleno, jak ty to zrobiłaś, że Cię nie widziałam a tu nagle Twój post... 10.gif
szczelbamy się na "prochowni" u nas za miastem, to stara, opuszczona baza wojskowa, tylko ciiiii 48.gif
a w długi weekend jedziemy nad Bug, do Serpelic i tam w lasach icon_biggrin.gif
Agalu
Mona - przyłączyła bym się do zabawy z miłą chęcią, ale nie mogę z wiadomych powodów:(

no i dizeki dziewczyny za słowa otuchy 08.gif
fafura
no to macie z bzy doskonałą bazę wypadową!!
juz czuję te klimaty!

icon_wink.gif

08.gif
evil mom
o jaaa już to widzę icon_biggrin.gif quady i strzelanie w jednym 03.gif
super foty, Fafik jak zawsze prze fajowy 03.gif
a wy gdzie jeździcie?
evil mom
no dobra laski ja spadam, do jutra icon_smile.gif małż wrócił, trza garnki na gaz wstawiać, obiada odgrzewać...icon_wink.gif
buziaczki :*
fifafo
hej jestem
super tort
siniaki nie zazdroszczę - tez często posiadam
na kładach wyprawy jednak zazdroszcze sama bym pojeździła icon_smile.gif)
Kiniu ciesze sie ze szczęśliwa jesteś ze wszyscy jesteście razem szczęśliwi
co tam która koleżanka doła załapała łączę sie w cierpieniu - ja wcinam magnez regularnie a i tak czasem dopada mnie
Aga co do teściów nie mam tez wesoło ale jak oge to troche wykorzystuje ich a jak wiem ze juz zle sie będzie działo - mam - jakieś przeczucie - omijam szerokim łukiem - lepiej wtedy dla obu stron


a u mnie w sobotę ledwo co wstałam brat do mnie zadzwonił ze potrzebują gdzieś blisko nas kelnerki na wesele
poszła pierwszy raz zarobiłam sobie za noc 200 zł
w niedziele troche odsypiałam w poniedziałek leniuchowałam sie wspaniale z chłopakami

maz powiedział ze cieszy cie ze byłam ale pusto w domku
kornel odegrał wieczorem scenę kiedy mama wróci
super zauważyli ze jestem icon_smile.gif)- tzn ze mnie nie było
evil mom
a co tu tak pusto?? 23.gif
fafura
pojechałam z Filipem "na rower"
oprócz nóg do d**y wchodzi mi jeszcze siodełko- chyba na stałe już 29.gif

i wiecie- faceci o są dziwni
wczoraj cały wieczór tylko lapek i gra, gra i lapek
a dziś- gdy ledwo wróciliśmy do domu (ja po kursie a on po pracy=- bo wraca teraz ok 15.30 już do domu!!), bałagan niemiłosierny, gonię z obiadem, w domu wsio porozwalane, ja spocona i marząca o prysznicu, do tego jajka sadzone się przypalały, szczypior do ziemniaków rozsypał a pod nogami skrzypiało chyba z kilo cukru (tajemniczy ktoś rozsypał rano)
a małż co?
a małżowi się na amory zebrało
37.gif

czyli juz wiem jaki jest sposób na moje małża
spocone ciało, humor zgryźliwy, włos w nieładzie
04.gif


a co u was??
evil mom
Madziu to chyba dobrze, że na amory się Twemu małżowi zebrało icon_biggrin.gif widać lubi takie "swojskie kobity" czasami hihi 01.gif
zastanawiam się gdzie jest Isia...? wie ktoś co u niej? hmmm z_choinka.gif z_choinka.gif z_choinka.gif no ileż można drwa rąbać... 08.gif
Aniu to fajowo, że sobie popracowałaś i w końcu Cię docenili icon_smile.gif
Aga jak tam małż? mam nadzieję, że już wszystko dobrze przytul.gif
Kinia widziałam cię dziś na kaffe...a nas nie odwiedzisz... icon_cry.gif
Paula, mam nadzieję, że już Ci lepiej przytul.gif

kurna sprawdzałam pogodę, od jutra i w weekend ma padać a my pod namioty chcemy jechać...ehhhh doopa chyba z tego wyjdzie... 21.gif

piję piwo...chce ktoś? 02.gif
fafura
AAAAAAAAAAAAAAAAaa
ja mam carlsberga w lodówce!!l
lecę zaraz po niego

Ania- a moze juz tak na stałe się wkręcisz w wesela? to tylko jedna noc ( no fakt- sobota niestety) ale można sobie dorobić
myślę, że warto mieć kontakt z takimi osobami (tzn z kucharkami i ekipą )

co do Isi- nie mam z nią kontaktu
chyba zaraz do niej jakiegoś eska skorbnę!
wiem ,że miała urlop, ale nie wiem do kiedy dokładnie
kiedyś mi jeszcze na gg mignęła ale napisała tylko tyle, że jest zawalona robotą i nie może pogadać icon_sad.gif
evil mom
ahhhh więc Isia się urlopuje icon_biggrin.gif
fajnie jej icon_wink.gif
też mam: najprawdopodobniej najlepsze piwo na świecie 03.gif
fifafo
ja w weekend myślałam o grillowaniu i to podwójnym w czwartek znajomi a w piątek rodzinka męża tzn teściowie i ich znajomi icon_smile.gif) a tu chyba będzie dypa bo będzie padać

co do wkręcenia sie na stałe na wesela Madziu = fajnie by było a wcale mi ciężko sie nie pracowało !


oliweczkas
Ja odliczam już dni do września. Nudzę się i chcialabym pójść już do pracy. zuzi też się nudzi i pewnie z przyjemnością pójdzie do przedszkola.
U nas dziś pochmurno, ale to i dobrze bo z domu nie chce mi się wychodzić.
Na obiad dziś makaronik z serkiem:)
Agalu
U nas dziś raz leje i burza na przemian za łoncem i upałem:)kilka razy już wystawiałam na balkon i chowałam do domu suszarkę z praniem

dzis cały dzien na nogach, bo robiłam ogórki koszone i kilka jeszcze kompotów z wiśni i potem wzięło mnie na generalne sprzątanie kuchni, typu w szafkach no i na około oczywiście wszysyko też , w miedzy czasie zakupy itp, i padam znów, zaraz idę się kąpać, a potem KAcpreka wykąpię, teraz bajki ogląda

co do spraw małżeńskich to cisza, mąż pojechal do Szczecina , dziś wieczorem wraca i założę sie że mi nic nie powie
A ja nadal czekam na przeprosiny i słowa że mi wierzy, a nie rodzicom!
I nie wiem co robić, bo w piątek mieliśmy na wakacje jechać, ale jak on mi się przeciwstawi i dalej będzie twierdził że mi nie wierzy to nie wiem co zrobie..
spakuję się i pojadę sama pociągeim do Poznania chociaż do rodziny, ale tej opcji wcale bym nie chciała rycze.gif
Darować mu i zostawić sprawę bez wyjasnienia też przecież nie mogę ,bo przylgnie do mnie hasło kłamczuchy i całe życie bedą mną wszyscy poniewierac!

A tak po za tym to głodna jestem i nie mam czasu zrobić sobie jeść, lecę wiec brać kąpiel szybko,a potem zrobię żarełko małe

evil mom
bry icon_wink.gif
pustki, pustki widzę... 23.gif 23.gif 23.gif
evil mom
Aga mam nadzieję i trzymam kciuki za to, że się z mężem wszystko ułoży przytul.gif
Madzia gdzie ty? czyżbyś wygrała z Metin2 03.gif
Aniu nam weekendowe plany chyba też nie wypalą... 21.gif
Oliwka rok szkolny już za 2,5 tygodnia hihi icon_smile.gif
Kinia gdzie ty?
Isia no daj znać, że żyjesz...icon_wink.gif
Paula co u ciebie? icon_wink.gif

u mnie nic ciekawego...
fafura
nie mam czasu pisać- tylko wpadłam listę "odhaczyć" i was wirtualnie pozdorowić
Aga- ciebie szczególnie przytulam przytul.gif

Mona- widzę cię 08.gif

ja się szkole od 8 co dzień
poza tym to dzień w dzień zasypiamy z małżem- musi wstawać o 5.30 i jakoś nam to nie wychodzi 29.gif

buźka pa
fafura
CYTAT(strasna stsyga @ Wed, 13 Aug 2008 - 22:17) *
czyżbyś wygrała z Metin2 03.gif



04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif


to ci się udało 21.gif 21.gif
evil mom
ależ nie bądź zła przytul.gif
ważne, że razem zasypaicie icon_wink.gif
mój wczoraj jak się położyłam, to w nocy się obudziłam, patrzę a ten na podłodze śpi... 10.gif 04.gif na łóżko go wciągałam ( dodam, że nawet piwa nie dokończył) nie wiem czemu zgasł...rano się tylko chwilę z niego ponabijałam i tyle hehe, dowiem się jak wróci z pracy icon_wink.gif
fafura
czy ja kiedy złą byłam icon_wink.gif

razem to my się budzimy
i to jest czysta komedia
dzwoni budzik
ja - na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - p. wstawaj
on-na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - no jeszcze minutkę
ja-na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - P.!!!
on-na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - no...zrobisz kawkę? i kanapeczkę?
ja na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - ok zroię ale wstawaj

on-na pół śpiąco z zamkniętymi oczami- - noooooo

za 30 minut
ja- z BARDZO otwartymi oczami= P. kuźwa znowu zaspaliśmy szybko!


04.gif 04.gif 04.gif

evil mom
04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
skąd ja to znam hihi icon_wink.gif
evil mom
ps. dobra żona z Ciebie icon_wink.gif
ja swemu kawkę i kanapeczkę tylko w weekendy robię rano 06.gif
Agalu
No to dziewczyny Wasze fluidki pomogły,męzowi wrocił rozum!
Wrocił wczoraj, mówił przez telefon że będzie ok.20 a był juz o 18.30.Wszedł do odmu z bukietem kwiatów, ja poszłam jak gdyby nigdy nic jeść kolecję,on njpierw przywitał sie z Kacprem, potem wszedł do pokoju i ....
ukleknął dał mi kwiaty, przeprosił za swoje zachowanie i powiedział że mi ufa, kocha itd. 23.gif 23.gif
Nigdy w życiu nie robił takich rzeczy, w ogóle to do błędu nigdy się nie umiał przyznać.
Jestem zszokowana i szczęśliwa zarazem, bo od dziś szykujemy się na wakacje.Wczoraj zarezerwowaliśmy sobie nocleg w okolicach Karpacza od poniedziałku do soboty.
Jutro rano wyjeżdżamy ,najpierw zachaczymy na wieś do rodziny męża, na wieczór zjedziemy do Poznania do mojej rodzinki i tam bedziemy do poniedziałku rano.


Dziś wstałam o 6!tragednia dla mnie taka godzina, ale Andrzej do pracy wstawał, świeciło słonko , mały się obudził też, wiec stwirdziłam że szkoda dnia, zwłaszcza że znowu mam pełno roboty
Zaraz idę po farbę do tesco i do mamy włosy farbować, potem zakupy itd.itd.

Kinia - przyjaciółka jest jeszcze u Ciebie, że taka cisza?
Monia - życzę Ci żeby plany weekendowe wypaliły mimo wszystko
Madzia - miłego szkolenia się

Ania, Oliwka, Isia , Paula - miłego długiego weekendub
oliweczkas
Cieszę się, że pogodziliście się. Życzę cudnego urlopu!
Ja jestem na urlopie więc długiego weekendu nie odczuję specjalnie. Spedzimy go podobnie jak inne weekendy. Ciekawe czy pogoda dopiesze, bo zapowiadali burzową aurę.
Wszystkim miłego 3-dniowego leniuchowania!
cukierkowa
Przyjaciólka pojechała juz dawno,ale ostatnio nie mam czasu na kompa,latam tu i tam,wciaz cos trza załatwiac...dzisiaj idziemy do skarbówki po zestawienie naszych dochdów za 2007 rok bo trzeba zlozyc wniosek o rodzinne,zapomnialam i teraz nie wiem czy zdazymy:(

Zuzia spi,chyba jej w koncu te zeby idą bo jakas marudna jest dzisiaj i niewyspana...ja od wczoraj okres dostałam i nic tylko bym lezała,glowa mnie boli ehhh....w ogole to głowa mnie boli codziennie jak wstane:(

U nas całkiem ladnie na dworze...aha,czekam na expres,wygrałam aukcje:)

Milego dnia...jak znajde chwile to sie odezwe:)
fafura
Aga!! gratulacje!! icon_biggrin.gif miłego wyjazdu !

Mona- jaki masz rewelacyjny avatar!! o stopce nie wspomnę!!
jak wasz łikend? wybieracie się w końcu pod namioty??
Ja wpadłam w wir- wczoraj zrobiłam bigos, a teraz właśnie karpatkę robię icon_wink.gif do tego mięso juz się gotuje - zmielę i będzie do klusek domowych... moze jeszcze krokiety machnę??

Paula- co tam u was? jak nastrój?

Anna- a wy co planujecie? jak pogoda?
u nas słońce, choć na jutro zapowiadają burze :/

miłego paaaa!!
cukierkowa


Moja Ksiezniczka je kaszke dzisiaj:)jest sliczna,co????
Agalu
śliczna sliczna - ale jesteś zakochana w tej swojej malutkiej, jak prawdziwa matka, super;)
ja powklejam jakieś zjdęcia Kacperka jak wrócimy z gór:)
już jestesmy spakowani i rano jedziemy
Irenka.
fafura
Irenko moja kochana!!

W końcu się babo pokazałaś!!
na kawałek tortu to ja się piszę!
wygląda baaardzo apetycznie icon_biggrin.gif mó Filip zeżarłby lentilki a potem resztę poobgryzaną zaserwował gościom 29.gif
oliweczkas
Irenko ucałuj malutką urodzinkowo! Niech słoneczko zawsze jej świeci i niech wszystkie marzenia się spełniają!!!
U nas dziś pochmurno, znowu chyba będą burze bo jest ciepło. Wczoraj byliśmu u teściów na wsi na pieczce. To taka tradycja 15 sierpniowa. W dużym garnku układa się naprzemiennie: ziemniaki pokrojone w talarki, cebulę, buraki, marchewkę. Przyprawia się (na spód można położyć np. udka z kurczaka). Przykrywa się pokrywką i stawia się nad ogniskiem. Pyszne to jest!!!!!!!!!!!!!!!!
fafura
hej!
wieczorowo podglądam i tu takie łikendowo-nocne pustki icon_wink.gif

jak u was z pogodą?
wczoraj o mało nas nie wywiało, ale w porównaniu z info, które serwuje TV to niewielkie podmuchy i nas były.....

siedzę znowu zakatarzona 29.gif
mąż znowu "zakomputrzony" 29.gif

oj... długo by pisać, co się wczoraj/dziś po grillu działo..... 37.gif
z domu chciałam chłopa wywalać 08.gif
namieszał
a ja oporządzać musiałam 21.gif


Isia- czekam na info jakieś bardziej szczegółowe icon_biggrin.gif
evil mom
a ja, a ja to już nie wspomnę co się u nas teraz dzieje... 29.gif
p.s. Madziu rozgryzłam Cię...dopiero teraz... 08.gif
PINA.K.
witam kobietki 03.gif
już mi lepiej tak ogólnie ytlko pogoda paskudna i przed nami ciężki tydzień ale damy rade 08.gif

dużo napisałyście a nie mam czasu was doczytać
byłam u gina,ciąży brak-mimo testu ciągle wątpiłam,jednak stres robi swoje,tabsy zapisał trza ino wykupić
kurcze musze zajrzeć później bo w domu to tak jakby tornado przeszło-wczoraj była impreza,przedwczoraj miałam dzień piżamowy-ubrałam sie o18 37.gif
a nie mam obiadu jeszcze a maciej w pracy wiec musze sama ten bałagan ogarnąć
wychodzi troche słonka to może wyjdziemy na dwór
pa,uciekam
fafura
CYTAT(strasna stsyga @ Sun, 17 Aug 2008 - 01:33) *
p.s. Madziu rozgryzłam Cię...dopiero teraz... 08.gif


29.gif 29.gif

daj spokój 21.gif

04.gif 04.gif

dziś u nas znowu pochmurno i zimno!! jakieś 14 stopni..
wybieramy się do teściów oglądać efekty remontu- za który moje własne rodzone dziecko wystawiło babci rachunek 29.gif a babcia ochocza zapłaciła 04.gif
no cóż - nie wnikam
za obopólną zgodą to było i - nie ma co ukrywać- na życzenie babci, która kazała sobie powiedzieć ile się należy
no i dzieć powiedział
no i babcia zapłaciła 06.gif

Paula- miłego dnia życzę! i trochę wytchnienia przytul.gif

Pozdrawiam niedzielnie- najchętniej to bym z kubkiem kakao i książką zakręciła się w koc
jesień pełną parą 13.gif
oliweczkas
U nas też dziś jesiennie. Fajnie że weekend się kończy bo już mi się nudzi. W tygodniu polecę do szkoły zapytać co i jak, fryzjer (zamierzam sobie pasemka szczelić). Wieczor zapowiada mi się z horrorkami:)
fafura
a co to ma być 02.gif
taaaki długi łikend macie, że nikt tu jeszcze dziś nie zajrzał??
za chwil kilka wybywam na zajęcia- dziś zrobili nam grupę popołudniowo-wieczorową 21.gif wrócę do domu po 20
juto od rana
a w środę- rozmowa w sprawie pracy
ponieważ jest to konkurs na stanowisko urzędnicze w jednostkach gminnych na BIP-ie dojrzałam liczbę kandydatów spełniających wymagania formalne
choć może lepiej by było, gdybym tego ciekawska nie sprawdziła??
wraz ze mną o to stanowisko ubiega się .... 23 kandydatek 04.gif
no śmiech na sali
nic to- trzeba będzie oczarować godnościom i kulturom osobistom
08.gif

no i fakt jak najbardziej oczywisty - 08.gif - po wstrętnym (pod kątem aury) łikendzie dziś słoneczko dogrzewa a lekki wiaterek chłodzi spocone oblicza....

jak mi się nie chcę jechać na zajęcia....
ja się do pracy na zmiany nie nadaję!!

co u was?
02.gif
evil mom
elo elo, joł joł
jak będę miała wenę, to wstawię dziś fotki z weekenowych szczelbanek icon_wink.gif
evil mom
no to nasz mały team icon_smile.gif 06.gif
normalnie biegają z nami jeszcze 2 osoby, ale akurat wtedy był ich brak icon_wink.gif
i jak się pewnie domyślacie to nie moja koszula i nie mój kapelusz...ja te ciuchy na siebie dopiero sobie sprawię 08.gif


no jak wam się podoba brygada antyterrorystyczna wraz z bojownikiem o wolność icon_wink.gif 04.gif
fafura
Mona! wyglądasz na tym zdjęciu jak nie ty!!

ja padam na twarz
a jutro od rana 37.gif

Isia! wyłaź z ukrycia 08.gif
gosiaczek27
DZIEWWCZYNY 23 LIPCA O 9:50 URODZIŁAM CORCIE WAZYŁA 3350 I MIERZYŁA 53 CM WIEM WIEM JZU MIES A JA SIE TERAZ ODZYWAM PRZEPRASZAM icon_wink.gif MA NA IMIE NIKOLA!
DZIEWCZYNY POMOZCIE MA KOLKE OD TYGODNIA DAJE JEJ ESPUNISAN I PIJE HERBATKE NA LAKTACJE BO TAM JEST KOPER I ANYZ ORAZ RUMIANEK SUSZARKE TEZ JUZ WYPROBOWAŁAM MOZE WY COS ZNACIE LEPSZEGO I SKUTECZNIEJSZEGO!! NOI MASUJE BRZUSIO
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.